Instagram’da Öne Çıkanlar’ı Doğru Kullanma Rehberi - Ajans ZERO

linkledin kapak Calisma Yuzeyi 1 kopya 2 1

Instagram Öne Çıkanlar , hikayelerinizi temalı koleksiyonlarda toplamanın ve düzenlemenin bir yoludur. İstediğiniz kadar Öne Çıkanlar olabilir ve her birinin istediğiniz kadar hikayesi olabilir. Bu özellik, markanızın kişiliğini sergilemenin ve takipçilerinizi olup bitenlerden haberdar etmenin harika bir yoludur.

Ve bu buzdağının sadece görünen kısmı – Öne Çıkanlar’ı kullanmanın neden pazarlama ve/veya sosyal medya stratejinizde vereceğiniz en iyi kararlardan biri olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Öne çıkanlar Hikayeler gibi kaybolmaz

Bunun, özelliği kullanmanız için nedenler listemizin en başında yer almasının bir nedeni var. Instagram Hikayelerinin kaybolduğunu hepimiz biliyoruz. Facebook Hikayelerinin de aynı olduğunu biliyoruz ve onlarda yanlış bir şey yok; onları kesinlikle seviyoruz.

Ancak, bu 24 saatin sona ermesinden ve hikayenizin tarih haline gelmesinden nefret etmiyor musunuz? Onlara bir göz atmayı ve hatta onlarla etkileşime geçmeyi başaran birkaç şanslı kişiye minnettarsınız. Yine de bir işletme olarak, içeriğinizi mümkün olduğu sürece olabildiğince çok kişiye ulaştırmak istersiniz.

Instagram Öne Çıkanlar, bu içeriği sonsuza kadar saklamanıza olanak tanır veya bilirsiniz, siz ondan kurtulmaya karar verene kadar! Bir Öne Çıkan Hikayeye bir Hikaye ekleyerek, bunun çok uzun süre orada kalacağından emin olabilirsiniz.

Kategori Yapın

İçeriğinizi yapılandırılmış bir şekilde kategorilere ayırmak için harika!

Öne Çıkanlar ile, klasörleri göz alıcı adlar ve kapak resimleri ile adlandırarak tüm hikayelerinizi düzgün ve yapılandırılmış bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Bu şekilde, belirli Hikayeyi veya Öne Çıkanları asla gözden kaçırmaz ve odağı marka stratejinizden uzaklaştıran gereksiz her şeyi ortadan kaldırırsınız.

Markalaşma için mükemmel

Daha profesyonel görünürsünüz. Öne Çıkanlar, biyografinizin hemen altında yer aldığından, ziyaretçilerin Instagram profilinize tıkladıklarında gördükleri en önemli şeyler arasındadır. Bu, markanızın kişiliğini daha fazla göstermek için mükemmel bir yer.

Vurgular kesinlikle mükemmel marka teşhiridir. Çünkü logonuzu, markanızın misyonunu, değerlerini ve sahip olduklarınızı koyabilirsiniz. Hatta uygulamanın özellikleri, yaratıcı olmanıza ve grafik tasarımcılara büyük paralar harcamadan kendi Instagram Öne Çıkan kapaklarınızı yapmanıza olanak tanır.

Etkinlik Ekleyin

Etkinlikler için Instagram Öne Çıkanlar

Bu özellik, etkinlik duyuruları için harika çünkü Hikayelerin aksine Öne Çıkanlar, siz kaldırmaya karar verene kadar onları kaydedecek. Diyelim ki bir konuşma etkinliği, bir podcast veya hedef kitlenizle herhangi bir türde toplantı düzenliyorsunuz.

Her zaman bir Hikaye veya fotoğrafla tanıtabilirsiniz ve bunda bir sorun yoktur. Ancak, ağınızdaki herkesin tarihi görme ve kaydetme şansı oldukça zayıf. Öne Çıkanlar ile etkinlik duyurusunu profilinizin en üstüne taşımakla kalmaz, aynı zamanda bunu gören ve buna göre hareket eden insan sayısının çok daha fazla olacağından emin olabilirsiniz. 

Emlakçılar için Instagram Öne Çıkanlar

İşletmenizin çevrimiçi varlığını ve pazarlama stratejisini artırmaya yönelik harika Instagram Öne Çıkanlar örneklerinden bir diğeri, emlak nişinden geliyor. Mükemmel mülkü potansiyel alıcılar için profilinizde sergilemekten daha iyi nasıl tanıtılırdı?

Ayrıntıların kaybolacağından endişe duymadan koleksiyonunuza istedikleri zaman erişebilirler. Onların piyasada güncel olması ve sizin için aynı şeyi farklı müşterilere açıklamakla zaman kaybetmemeniz daha kolaydır.

Ürünleri Göstermek için Instagram Öne Çıkanlar

Bu, muhtemelen tüm Instagram Öne Çıkan Hikaye örnekleri arasında en mantıklı olanıdır. Satacak şeyleriniz var, onları müşterilerin görmesi için sergiliyorsunuz. Bu özelliği ürünleriniz için bir alışveriş penceresi olarak düşünün.

Ürünlerinizi her bir ilgili tarafa ayrı ayrı göstermekle zaman kaybetmek yerine, çeşitlerinizi göstermek ve potansiyel alıcılarınızın ilgilendiklerinde size gelmelerini sağlamak için Öne Çıkanlar’ı kullanabilirsiniz.

Müşteri Yorumları için Instagram’da Öne Çıkanlar

Müşterileriniz için iyi çalışmalarınızı ve bundan ne kadar memnun olduklarını sergilemek istediğinizde Instagram Öne Çıkanlar da çok pratik olabilir. İster mal ister hizmet satıyor olun , sadece mutlu müşterilerinizin yorumları için özel bir yere sahip olmak her zaman harika bir fikirdir. 

Pazarlama kampanyalarını desteklemek için Instagram’da Öne Çıkanlar

Bütün mesele bu, gerçekten. Markanızın otoritesini, çevrimiçi varlığını ve bütünlüğünü yükseltmek için sosyal medyayı kullanıyorsunuz. Ve bunu sosyal medya pazarlama kampanyanızdan yararlanarak yaparsınız .

Bu kampanyayı daha da başarılı kılmak için harika tekliflerinizi, indirimlerinizi, yeni sürümlerinizi vb. ikiye katlayın ve mümkün olduğunca görünür hale getirin.

E-posta Aboneleri Almak için Instagram’da Öne Çıkanlar

Instagram Öne Çıkanlar’ın tek örneklerinin yalnızca ürünleri göstermek için harika olduğuna aldanmayın. Bunları dolaylı (inbound) pazarlama için de kullanabilirsiniz. İnsanları e-posta bülteninize abone olmaya davet etmek bunlardan sadece bir tanesidir.

Kâr amacı gütmeyen ve iyi bir amaç için Instagram Öne Çıkanlar

Instagram öne çıkanlarının bir başka harika örneği, aslında normal iş nişinin dışından geliyor. Bir yardım kuruluşu veya kâr amacı gütmeyen bir kuruluş işletiyorsanız, Öne Çıkanlar albümü oluşturmak, amacınız için 24 saatlik normal bir Hikayeden veya tek bir gönderiden çok daha hızlı bir şekilde fon toplamanıza ve farkındalığı artırmanıza yardımcı olabilir.

Müşterilerinizin SSS’lerini yanıtlamak için Instagram Öne Çıkanlar

Cevaplanacak bir soruları olduğunda müşterilerinizin yanında olduğunuzdan emin olun. Ya da daha iyisi, işletmenizle ilgili en yaygın sorunları bulmalarını ve bunlara çözüm bulmalarını kolaylaştırın.

Özellikle nişinizdeki veya markanızdaki ürünler veya hizmetler söz konusu olduğunda en sık sorulan SSS’lere yanıt vermek için Öne Çıkanlar’ı kullanabilirsiniz. Bu şekilde, insanlar zamanlarına saygı duyduğunuz için minnettar olacak ve satın alma kararına varmayı kolaylaştıracaktır.

Blog gönderilerini tanıtmak için Instagram Öne Çıkanlar

Daha önce de belirttiğim gibi, Öne Çıkanlar yalnızca ürünlerinizi doğrudan sergilemek için değildir. İnsanları, sizin hakkınızda ve uğraşabilecekleri belirli sorunlar hakkında daha fazla bilgi edinebilecekleri kendi blog sitenize yönlendirerek markanız veya hizmetiniz hakkında eğitebilirsiniz.

İpuçları ve tüyolar için Instagram Öne Çıkanlar

Herkesin favorisi: ipuçları ve tüyolar bölümü. Ciddi bir iş iseniz, içerik stratejinizde bunlara sahip olmanız gerektiğini bilirsiniz. Ticaretinizden ücretsiz ipuçları ve püf noktaları paylaşarak insanları hayatlarını nasıl kolaylaştırabilecekleri konusunda eğitin.

Markalı hashtag’ler için Instagram Öne Çıkanlar

Dışarıdaki birçok marka, kendi markalı hashtag’lerini oluşturarak pazarlama stratejilerinden yararlanıyor . Bu şekilde, markaları için bilinirliği artırırken kampanyalarına daha fazla insanı dahil ederler.

İşbirliği için buradayız! İhtiyacınız olan dijital çözümler ve profesyonel bir danışmanlık almak için bizden teklif isteyin.

15 / 100
admin
admin
https://ajanszero.com
Online Whatsapp