Profesyonel E-Ticaret Sitesi Tasarım-Ajans Zero

E-Ticaret Sitesi Tasarım

Dijital araçların ve uygulamaların en çok etkilediği sektörlerden birisi de ticarettir. Artık alışverişlerin çoğu internet üzerinden yapılıyor. Bununla birlikte E-Ticaret uygulamalarına başlayanlar hizmetlerini ülkenin her yerine yayarak gelirlerini de artırabiliyor. Ticaret sektöründe yaşanan bu değişimlerden sizlerde olumlu bir şekilde yararlanmak için işletmenizi hemen dijital dünyaya taşıyabilirsiniz. Bulunduğunuz bölge itibariyle ticaret hizmetini çok daha geniş kapsamlı sunabilir ve kazancınızı da büyük ölçüde artırabilirsiniz. Kaliteli, kullanışlı ve şık bir tasarıma sahip E-Ticaret sitesi açarak sizlerde dijital gelişmelere uyum sağlamak istiyorsanız en kısa zamanda bu atılımı yapmanızda fayda var. Nitelikli ve kullanışlı bir E-Ticaret sitesiyle birlikte işlerinizi büyütebilir ve çok daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Ticaret hizmetlerinde yapacağınız bu dev atılım işletmenizin değer kazanmasını ve bir marka olma yolunda ilerlemesini de sağlayacaktır.

WhatsApp Image 2020 12 15 at 00.38.30
WhatsApp Image 2020 12 15 at 00.38.26 2

E-Ticaret Sitesi Tasarım Süreci

E-Ticaret tasarım süreci oldukça detaylı ve deyim yerindeyse ince elenip sık dokunulması gereken bir süreçtir. E-Ticaret internet sitesi tasarım sürecinde sektöre özel detaylar en ayrıntılı şekilde incelenmekte ve bu anlamda işletmecilerle sürekli etkileşim kurulmaktadır. İşletmeci E-Ticaret web tasarım için başvurmasıyla birlikte en aktif şekilde iletişimi sağlamak amacıyla iletişim kanalları oluşturulur. Kurulan bu iletişim kanallar aracılığıyla sitenin tasarımı, siteye ait sertifikalar, yazılım gereksinimleri gibi pek çok detay etkili iletişim süreciyle birlikte değerlendirilerek taslak şablon oluşturulur. Taslak şablon kullanılan iletişim platformu üzerinden tanıtılarak müşterilerin onayına sunulur. Gerekli değerlendirmeler doğrultusunda revize işlemleri yapılarak tekrar müşteriye sunulur. Tasarımın onaylanmasıyla birlikte ürünlerin sisteme girilmesi, ürünlere ait bilgi girişlerinin yapılması, siteye ait içeriklerin SEO uyumuna dikkat edilerek hazırlanması gibi önemli süreçlere geçilmektedir. Tasarım sürecinin tamamında aktif iletişim ve etkileşim olmazsa olmaz bir unsurdur. Ajans Zero E-Ticaret Sitesi tasarımı sürecinde hayati önem taşıya bütün özellikleri güvenle sitenize ekleyerek sizlere teslim etmektedir.

ajanszero-logo

Ajans Zero Farkı E-Ticaret Sitesi

Ajans Zero olarak daha önce yaptığımız E-Ticaret siteleriyle iletişimlerimiz hâlâ devam ediyor. Aldığımız muhteşem geri dönütlerle birlikte hem gelişmeye hem de geliştirmeye devam ediyoruz. Ajans Zero bir E-Ticaret sitesinde olması gerekenleri en ince ayrıntısına kadar dikkat ederek web sitesi tasarımını oluşturmaktadır. Ajans Zero olarak E-Ticaret siteleri için olmazsa olmaz unsurların yanında özel olarak sunduğumuz çeşitli hizmetler de yer almaktadır. Sitenizde sanat eseri bir blog bölümünün bulunmasını isterseniz sektörünüze özel bilgilendirmelerin yapıldığı ve insanların faydalanabileceği bir Blog bölümünü sizler için oluşturarak müşterilerinizin hem bilgilenmesini hem de arama motorlarında sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlıyoruz. Aynı zamanda vitrinlerinizde kullanılacak bilgilendirme yazılarını SEO uyumlu olacak şekilde hazırlıyor ve arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmeniz için gerekli yöntemleri dikkatle uyguluyoruz.

Kullanışlı E-Ticaret Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Kullanışlı bir E-Ticaret sitesi öncelikle hem müşteri hem de işletme çalışanları tarafından rahat kullanılabilir olmalıdır. Nasıl günümüz koşullarında bir mağaza da her ürünlerin ayrı ayrı kategorilerde yer aldığını ve çeşitli parametreler dikkate alınarak sınıflandırıldığını görüyorsak internet sitesin de bu mağaza düzeni sağlanmaktadır. Müşteriler ilgilendiği ürünleri kolayca bulabileceği, inceleyebileceği kategoriler bölümü sitede mutlaka yer almalıdır. Ayrıca site içerisinde yer alan arama motoru da müşterilerin aradığı ürünleri daha kolay bulabilmesi açısından oldukça önemlidir. Bununla birlikte bir diğer önemli unsur ise E-Ticaret sitenize özel bir blog yaptırmak olabilir. E-Ticaret sitelerinde yer alan blogla birlikte hem arama motorlarında daha önde çıkmanız sağlanır, hem de satışını gerçekleştirdiğiniz ürünler hakkında çeşitli bilgilendirme yazıları oluşturularak internet sitenizin kullanışlılığı artırılabilir.

Ajans Zero E-Ticaret Sitesi Tasarımı Planımız

  • İletişimin kurulduğu andan itibaren sektörel araştırma ve analiz çalışmalarıyla site tasarımı için gerekli bilgileri topluyoruz. Aktif ve etkili bir iletişim için anında iletişim kanallarını oluşturarak kesintisiz bir iletişim ağı kuruyoruz. E-Ticaretin konu olduğu sektör hakkında yapılan araştırmaları ve çeşitli konuları müşterilerde görüşerek değerlendirme raporu ortaya oluşturuyoruz.
  • İlk aşamada oluşturulan değerlendirme raporuyla birlikte E-Ticaret internet sitesi taslağı oluşturarak bunları ilgili müşterilerimizle inceleme linki olarak paylaşıyoruz. Daha sonrasında müşterilerimizin yorumları ve değerlendirmeleri sonucunda revize işlemlerine geçiyoruz.
  • Taslak internet sitesi üzerinde yapılan revize işlemleriyle birlikte tekrar tasarımı müşterilerimizin onayına sunarak gerekli değerlendirmeleri ve yorumları alıyoruz. En ince detaya kadar tasarımın hazırlandığı bu süreçte gerekli değerlendirmeleri yaparak müşterinin onayıyla birlikte tasarımı oluşturmuş oluyoruz.
  • Tasarım süreci devam ederken ve bittikten sonra ki süreçte ürünlerin sisteme eklenmesi, gerekli ürün bilgilerinin girilmesi, ürünlere ait görsellerin oluşturulması gibi birçok işlemde de yardımcı oluyoruz.
  • Girilen her ürün ve ürün kategoriler için oluşturacağımız SEO uyumlu yazılarla birlikte arama motorlarında çok daha üst sıralarda yer almanızı sağlıyoruz.
  • Ayrıca talebiniz doğrultusunda E-Ticaret sitenizde sanat eseri bir Blog bölümü açarak ürünlerinize ait çeşitli bilgilendirme yazılarını SEO kurallarını dikkate alarak titizlikle hazırlıyoruz.
  • Sürecin her aşamasında yapılan çalışmaları sizlere sunarak, değerlendirmelerinizle birlikte gerekli işlemleri anında gerçekleştiriyoruz.
78 / 100