Güzellik İşletmelerine Özel Sosyal Medya Fikirleri - Ajans ZERO

linkledin kapak Calisma Yuzeyi 1 kopya 2 2

Kendinizi ne sıklıkla “Bu hafta Instagram’da ne paylaşayım?” diye sorarken buluyorsunuz? Müşterilerle meşgulken ve işinizde çalışırken yeni fikirler bulmak çok zor. Bu blog yazısında, sosyal medya içeriğiniz için size biraz ilham vermek istedik, böylece bu hafta endişelenecek bir şey daha azalmış olur ve güzellik işiniz için yeni müşteriler çekebilirsiniz !

Mekanınızı/Salonunuzu gösterin

İnsanlara yerinizi tanıtan fotoğraf ve videolar hazırlayın ve sizi ziyaret ettiklerinde neyle karşılaşacaklarını bilmeleri için küçük bölümleri gösterin. Müşterilerinize sağladığınız tüm küçük ayrıntılara odaklanın ve fiziki şartlarınızın yeterliliği hakkında ikna edici olun.

Paylaşım içeriklerini bölümlendirin 

Örneğin; oluşturduğunuz güzel tırnakların öncesi ve sonrası ile birlikte bu büyüme yolculuklarını gösterin. Becerilerinizi gösterme ve müşterilerinize neler yaratabileceğinizi gösterme fırsatını kullanın! Bu aynı zamanda insanlara size geldiklerinde nelere sahip olabileceklerini göstermenin harika bir yoludur.

Kullandığınız ürünler/markalar hakkında konuşun

Müşterilerinize kullandığınız markaları neden kullandığınızı açıklayın. Neden onları seçtiğinizi, faydalarını ve markaların değerlerini tartışın. Bu aynı zamanda sunduğunuz tüm hizmetler hakkında konuşmak için iyi bir zamandır. 

Gönderilerinizde CTA olmasına dikkat edin

Potansiyel müşteriniz gönderinizle karşılaşmış olabilir ve onu davet etmenin tam zamanı! İnsanlara rezervasyon yaptırmaları için paylaşım içeriklerinizin sonuna bir CTA (Harekete geçirici mesaj) eklediğinizden emin olun. 

Müşterilerinize biraz ilham verin

Akışınızı kaydırırken sevdiğiniz gönderileri ne sıklıkla görüyorsunuz? Onları paylaşın ve göndericisini etiketleyin. İnsanların sorduğunu fark ettiğiniz yeni trendleri veya denemek istediğiniz yeni ürün/hizmet tekniklerini paylaşın. Neden ve nasıl kullanmaları gerektiği hakkında detay verin.

Sunduğunuz tüm satış ürünleri tanıtın 

Salonunuzda veya güzellik merkezinizde herhangi bir ürünün perakende satışını yapıyorsanız, müşterilerinize faydalarının ne olduğunu anlatın ve onlar hakkında daha fazla bilgi paylaşın. Henüz herhangi bir ürünün perakende satışını yapmadıysanız – araştırın! Verdiğiniz hizmetleri destekleyici veya ilave olarak; özel yağlar, cilt bakım kitleri, doğal kremler ve saç bakım ürünleri satabilirsiniz. Güzellik işiniz için daha fazla gelir elde etmenin ve müşterilerinize çok yönlü hizmet vermenin harika bir yoludur.

Yüzünü göster! 

İnsanlar markanın arkasındaki kişiyi görmeyi sever. Şimdiye kadarki yolculuğunuzdan, niteliklerinizden, deneyimlerinizden ve yaptığınız şeyi neden yaptığınızdan bahsedebilirsiniz. Sizi daha iyi tanımalarına, sizinle bağlantı kurmalarına ve bu beğenme, bilme ve güven faktörünü büyütmelerine izin verin. 

Kamera ARKASI 

Şu anda yeni bir eğitim alıyor musunuz? Kitlenizi gösterin! Ayrıca hangi yeni teknikleri uyguladığınızı, salon/güzellik merkezinizi nasıl hazırladığınızı ve o gün oluşturduğunuz bazı takımları da paylaşabilirsiniz. İnsanlar neyin peşinde olduğunuzu görmekten ve daha fazla içgörü sahibi olmaktan hoşlanacak!

REELS İÇİN BONUS İÇERİK FİKİRLERİ!

Henüz fark etmediyseniz, kısa biçimli video içeriği, şu anda Instagram tarafından bir numaralı içerik türüdür. Reels izlenme oranları diğer gönderilerden daha fazla görüntülenme alıyor ve keşfete düşmeniz an meselesi! Ayrıca fotoğraflarınızı da reels olarak hazırlama imkanına sahipsiniz. Hizmetinize veya ürünlerinize yönelik uygulamarın güvenli ve kolay olduğunu gösteren küçük videolar paylaşın.

Henüz güzellik işiniz için bu tür içerik oluşturmuyorsanız, içeriğinizin daha fazla kişiye ulaşması için büyük bir fırsatı kaçırıyor olabilirsiniz. 

Video içeriği oluşturmanın çok daha fazla zaman aldığını biliyoruz, ancak erişiminizi genişletmenin ve işletme sayfanızı büyütmenin harika bir yoludur.

Bununla birlikte, güzellik işiniz için video üretmek üzere yeni içerik düşünmek sinir bozucu olabilir ve yüzünüzü göstermek konusunda kendinizi rahat hissetmeyebilirsiniz.

İşte yüzünüzü gösterme zorunluluğunu içermeyen 7 harika fikir!

Dönüşümden önce ve sonra 

Günlük bir rutin 

Baştan sona bir süreci paylaşın 

Salon/güzellik merkezi turu

Sıkça sorulan soruları ele alın

Önceki çalışmanızı paylaşın ve kitlenize ilham verin

Uzmanlığınızı gösterin ve ortak bir sorun için tavsiyelerde bulunun 

Müşteri yorumlarına yer verin

Müşterilerinizin sizi yorumlamalarını isteyin. Bu işletmeniz için diğer kişilere güveni ve en iyi referansı sağlamış olacaktır. 

Evde yapılabilecek güzellik ve bakım fikirleri

Ara sıra izlenmenizi ve takibinizi arttırmak için evde denenecek pratik bilgiler paylaşın.

 

Umarız bu fikirler, bir dahaki sefere ne göndereceğiniz konusunda ilhama ihtiyacınız olduğunda size yardımcı olur.

Sosyal medyayı kullanarak kendinizi nasıl tanıtacağınız konusunda daha fazla yardım arıyorsanız, uzmanımıza danışabilirsiniz.

Dijital pazarlama araçlarınız ve sosyal medya yönetimi de dahil olmak üzere başlamak için ihtiyacınız olan tüm çözümler için teklif alın!

15 / 100
admin
admin
https://ajanszero.com
Online Whatsapp