E-Ticaret Danışmanlığı Nedir? - Ajans ZERO
E-Ticaret Danışmanlığı hizmetlerimizden faydalanın!

E-Ticaret danışmanlığı köklü geleneksel ticaret anlayışından dijital platformları bir satış alanına dönüştürme potansiyelini artıran profesyonel bir süreçtir. E-Ticaret’in içerisinde barındırdığı birçok teknik bilgi ve kavram danışmanlık sürecinde danışanlara aktarılarak satış artırıcı strateji, yöntem ve çalışmaları birlikte belirlenmektedir. Ajans Zero olarak 2016’dan beri sektörde hem e-ticaret yaparak hem de bu konuda danışmanlık hizmetleri sunarak ulusal düzeyde hizmet sunmaya devam ediyoruz.

Kütahya e-ticaret danışmanlığı hizmetleriyle bugün birçok farklı işletmenin dijital dünyada yer almasını sağlayarak satışlarını önemli ölçüde artırmasına destek sağladık. Peki bunu nasıl yaptık? E-Ticaret için ayrı ayrı uzmanlık ve çalışma alanları mevcut bulunmaktadır. Sosyal medya sorumlusu, SEO danışmanı, web site yöneticisi gibi uzmanlık alanlarımızla ürün fotoğraf çekimi, ürün girişi, ürün SEO bilgilerinin düzenlenmesi gibi başarıyı getiren her adımda yardımcı olmaya çalışarak bugün e-ticarette bazı başarılı firmaların bulunmasını sağladık.

E-Ticaret Danışmanlığı Neler Kazandırabilir?

E-Ticaret danışmanlığı danışman ve ekibinin profesyonelliği ile danışanın motivasyonuna bağlı değişkenlik gösteren dinamik bir süreçtir. E-ticaret konusunda başarılı olmak isteyen kişinin kararlılığı burada en önemli unsurdur. Elbette hiçbir başarı kolay ve istenilen şekilde gelmiyor.  Süreç içerisinde dalgalanmalar, satış yapılmayan günler-haftalar başlangıçta bunlarla karşılaşabilmeniz oldukça doğaldır. Asıl olan burada bu süreci nasıl değerlendirdiğiniz ve süreç içerisindeki çözüm odaklı düşünebilmenizdir.

E-Ticaret Danışmanlığı Kazanımları:

  • E-Ticaret hakkında temel teorik ve pratik bilgileri danışmanlık sürecinde verilen eğitimlerle öğrenebilirsiniz.
  • E-Ticaretin riskini en aza indirgeyerek daha yerinde ve sağlıklı başlangıç hamleleri yapabilirsiniz.
  • Rakiplerinizi profesyonel bir analizle değerlendirme imkanı elde ederek alt amaçlarınızı bu değerlendirme raporunu göz önünde bulundurarak belirleyebilirsiniz.
  • Yeni projeler ve yeni iş modelleri geliştirerek işinizi büyütme fırsatlarını daha kısa sürede yakalayabilirsiniz.
  • Dijital pazarlamanın tekniklerini kavrayarak ilerleyen süreçte kendiniz yapmak istediklerinizi daha kolay bir şekilde başarabilirsiniz.

E-Ticaret Danışmanlığı %100 Başarı Sağlar Mı?

Danışmanlık hizmeti e-ticaretin temelini, temel dinamiklerini kavratan ve bunun üzerine yeni strateji, yöntem ve iş modelleri geliştirmenize destek olan bir süreçtir. Bugün birçok e-ticaret firmasının danışmanlığa kesin başarı sağlamak amacıyla gitmesi de oldukça yanlış bir düşüncedir.

E-Ticarette birçok farklı kriter, etkileyici unsurlar bulunmaktadır. Siz dijital dünyada çok iyi olsanız bile sattığınız ürünün niteliği, hedef kitlesi, özgünlüğü ve erişebilirliği gibi unsurlarda işinizin büyümesine ya da olumsuz ilerlemelere sebebiyet vermektedir. Bütün bunları düşündüğümüzde e-ticaret danışmanlığı sizi kesin başarıya götürür demek mümkün değildir. Fakat iyi bir danışmanınız varsa e-ticarette başarıya giden yolda doğru duraktasınız diyebiliriz.

E-Ticaret danışmanlık bedeli ve ücretleri danışmanın tecrübesi. profesyonelliği, hizmet kalitesi gibi birçok kriter etrafında şekillenmektedir. Web sitenize yapılacak her bir hamlenin e-ticaret için önemli bir yatırım olduğunu unutmayın. İşte danışmanlık hizmeti sitenize ve dijital dünyadaki kurumsal kimliğinize yapacağınız kapsamlı bir yatırımdır. Sizleri bu yatırımı doğru bir şekilde yaparsanız iş planını profesyonel bir danışmanla belirlerseniz başarılı olmamak için çok da fazla engeliniz kalmaz. 

Finans
Dijital Reklamcilik
Guvenilir Odeme Sistemleri

E-Ticarette Başarıyı Getiren Faktörler

E-ticaret hakkında kendinize ve işinize katacağınız her bir kazanım işinizde önemli başarılar sağlayacaktır. Çünkü bu süreç deneme-yanılma yoluyla yapıldığında önemli kayıplar oluşturan bir süreçtir. Danışmanlık faktörü deneme yanılma yoluyla sunulan bu sürecin eksilerinden bizi kurtarmaktadır. Fakat bunun yanında e-ticarette başarıyı getiren birçok farklı önemli kriter daha bulunmaktadır.

Planlı ve Programlı Çalışma

E-ticarette düzensiz ve sistemsiz çalışmaya yer yoktur. Müşterilerinizin hızlı teslimat, güvenilir hizmet ve kullanışlı ürün talep ettiğini unutmayın. Bu sebeple hem ticaretinizi hem de yatırımınızı plan-program dahilinde yürütmeye özen gösterin. Ticaretinizi daha sistemli bir şekilde yürütmek için ERP gibi kapsamlı programlardan faydalanmaya çalışın.

Kullanışlı E-Ticaret Sitesi

Kullanışlı kelimesi aslında iki taraflı olarak ele alınmalıdır. Yani hem müşterileriniz için kullanışlı hem de yönetici için kullanışlı bir internet sitesi. Ürün girişlerini kolayca yapabileceğiniz, hızlı ve işlevsel bir web sitesi e-ticarette olmazsa olmaz bir unsurdur. Sitenizde muhasebe, fatura, kargo entegrasyonları gibi özellikler ticaretinizi daha iyi şekilde yürütebilmenizi sağlayacaktır.

Sosyal Medya Hesaplarını Aktif Olarak Kullanmak

Sosyal medya müşteri ve işletme arasında önemli bir köprü görevini üstlenmektedir. Sosyal medya hesaplarında mağazalarınızı açarak, ürünlerin görsellerini paylaşarak ve zaman zaman sponsorlu reklamlar hazırlayarak ürünlerinizi milyonlarca kitleye ulaştırmayı denemelisiniz.

Dijital Reklamlar

Google Ads, YouTube video reklamları ve sponsorlu reklamlar kısa sürede ürünlerinizin satışını artırabileceğiniz reklamlardır. Hedef kitle belirleme, anahtar kelime seçme gibi reklam stratejilerini etkili bir şekilde kullanarak e-ticaretinizi kısa sürede büyütebilirsiniz.

Pazaryerlerini Kullanmak

Pazaryerlerini etkili bir şekilde kullanabilmek e-ticaretin en önemli kriterlerinden biridir. Fakat elbette bu pazar yeriyle sınırlı kalmak da çok doğru bir düşünce tarzı değildir. Burada önemli olan pazaryerleriyle kendi kurumsal kimliğinizi tanıtıp, hizmetlerinizi gösterip kendi e-ticaret sitenize bağlantı almaktır. Böylelikle pazaryerlerine ödeyeceğiniz komisyonları uzun vadede ortadan kaldırabilmeniz mümkündür.

Arama Motoru Optimizasyonu

Milyonlarca internet kullanıcısı ihtiyacı olan ürünlere nasıl ulaşıyor? Elbette arama motorlarında bu ürünleri aratarak. İşte bu noktada etkili SEO çalışmalarına önemli ihtiyaç var. Sitenizi kolaylıkla bulabilmek, aranılan ürünlere hemen ulaşabilmek ve siparişini kısa sürede gerçekleştirmek isteyen müşterilerinize aradığını kolayca bulabileceği bir sistem yaratın. Google ve Yandex gibi arama motorları bu site yapısını gördüğünde bu site ilk sıraları hak ediyor diyebilsin.

E-Ticaret sadece dijital teknik ve yöntemlerle sınırlı değil elbette. Ürünlerinizin özgünlüğü, üretim süreci, ulaşılabilirlik, kullanışlılık gibi konularda da fark yaratan olmalısınız. Peki e-ticarette satacağınız ürünü belirlerken nelere dikkat etmelisiniz? İşte bu sorunun cevabı hakkında ne kadar iyi bilgi sahibi olursanız ve bu bilgileri pratiğe dökebilirseniz işte o zaman çok daha iyi sonuçlar alabilmek için önemli bir kazanıma sahip olduğunuzu söyleyebiliriz.

E-Ticaret Potansiyeli Yüksek Ürün Seçimi

E-Ticarette kazanmayı ve başarıyı en çok etkileyen faktör satılan ürünlerdir. Küresel ve ulusal rekabetin her geçen gün arttığın günümüzde özgün ürün satışları en yüksek gelir getir faktörü olarak değerlendirilebilir. Peki sattığımız ürünü seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

  • Öncelikle üretimini sizin yapabileceğiniz ürünlerin ticareti size daha iyi avantajlar sunacaktır. Böylelikle rekabetten etkilenme düzeyiniz de önemli ölçüde azalacaktır.
  • Ayrıca sattığınız ürünün özgün olması ve üreticisinin az olması sizi tercih edilebilir kılacak önemli bir faktördür. Herhangi bir ürünün sadece sizde satıldığını düşünün. Ufak bir reklam çalışmasıyla ne kadar önemli kazanımlar elde edebileceğinizi hayal ettiğinizde birçok önemli avantaj gözünüzün önüne gelmiştir.
  • Sattığınız ürünlerin kolay taklit edilmemesi uzun süre zarfında size çok daha verimli bir satış süreci sağlayacaktır. Fakat satışını yaptığınız ürün kolay bir şekilde taklit edilebiliyor ise zamanla rekabetle birlikte üründen olan kazancınız önemli ölçüde azalacaktır. İşte e-ticaret bu denli farklı değişkenlere sahip olan heyecanlı, eğlenceli, gelir potansiyeli yüksek fakat bir o kadarda içerisinde risk barındıran hareketli bir süreçtir.

Ajans Zero E-Ticaret Danışmanlığı

E-Ticaret için hayalleriniz var ve bu hayallere kavuşmak için profesyonel yardım almak istiyorsanız danışmanlık hizmetlerimizden faydalanarak işinize değer katan eğitimlerle danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Bizler danışmanlık sürecimizde kesin başarıyı garanti etmiyor fakat başarıya giden yolda danışmanlık hizmetimizi kestirme bir durak olarak görüyoruz.

Sosyal medya hesaplarınızı analiz ediyor, web sitenizde ki eksikleri gideriyor ve dijital kimliğinizi en iyi yansıtacak içerik desteğiyle e-ticaret sürecinde sizin başarılarınıza destek oluyoruz. Bugüne kadar sunmuş olduğumuz hizmetlere ve bu hizmetlerin başarı hikayelerine sitemizden ulaşabilirsiniz.

E-Ticaret hayalinizi gerçekleştirmek ve bu yolda bizimle olmaya varsanız hemen iletişime geçerek hayalleriniz için önemli bir adım atabilirsiniz.

53 / 100
admin
admin
https://ajanszero.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir