Seo Hizmetleri - Ajans ZERO Dijital Ajans - Kütahya Web Tasarım, Grafik Tasarım, Sosyal Medya, Seo Hizmetleri

Seo Hizmetleri

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO Hizmeti

SEO kelimesi İngilizce “Search Engine Optimization” yani “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelmektedir. Bu açılımdan da anlaşılacağı gibi SEO hizmeti, arama motorlarının, internet sitenizi en kolay algılayabileceği ve ayrıca insanların web sitenizin konusu ile ilgili olan spesifik arama ihtiyaçlarına ve şekillerine cevap verecek şekilde optimize edilmesi anlamına gelmektedir. Bu optimizasyon, internet sitenizin tasarımından içeriğine, kodlamasından sayfa hızına kadar bir bütündür.

SEO uzmanı

SEO ile ilgilenen bir çok kişi SEO’nun yalnızca metadecription, sayfa başlığı, sayfa uzantısı, içerik ve anahtar kelimelerden ibaret olduğunu düşünmektedir. Ancak, pek çok kez bu bir yanılgıdır. Çünkü, iyi bir SEO uzmanı aynı zamanda insanların eğimlerine, arama şekillerine, aradıkları bilginin kolay bulunur olduğuna ve optimizasyonun arama motoru tarafından nasıl algılandıkları gibi pek çok konuda bilgi sahibidir. Yine aynı şekilde iyi bir SEO uzmanı sürekli olarak üzerinde çalıştığı projelerde yenilikler dener, test eder ve arama motorunda yapılan gelişmelerden sürekli olarak haberdar olmak için araştırma yapar ve kendini sürekli olarak geliştirir.

Iyi Bir Analiz

Bir internet sitesinin arama motorundaki pozisyonunu geliştirmek için birden fazla method ve strateji bulunmaktadır. Bu yüzden bu yöntemleri iyi uygulamak aynı zamanda iyi bir analiz demektedir. Bunun için rakiplerin neler yaptığını izlemek, onların etkili yöntemlerini uyarlamak, eksikliklerini görüp avantaja çevirmek yine SEO hizmeti veren kişi ve firmaların bilmesi gereken önemli bir konudur.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

İnsanların SEO ile ilgili düştüğü bir yanılgı ise zamandır. İyi bir arama motoru pozisyonu belki de uzun süreler içerisinde elde edilebilmektedir. Bunun nedeni arama motorunun değişikliği tanımlaması, karmaşık bir algoritma ile yarışmakta olan sitelerin birbirine göre tıklama sayısı, sayfada durma oranları, arama sonuçları ile ilişkili olma, doğal bir site akışına sahip olma gibi farklı nedenlerle doğal olarak uzun bir süre içerisinde değerlendirme yapmasından kaynaklanmaktadır.
indir (2)
indir (3)
Teklif Al